Za co jet?

Čím bude vaše postava se určuje podle několika kritérií - rasy, povolání (běžné profese, jako jsou mág, válečník, lovec nebo speciální/vámi vybraná) a cechovní účast. Kromě toho také můžete jet za kostýmovou (KP) nebo cizí postavu (CP). První série odkazů popisuje rasy a jednotlivá povolání, která lze běžně hrát a jak na to.
  1. Lidé
  2. Elfové
  3. Trpaslíci
  4. Hobiti
Každé z povolání má určité specifické vlastnosti a schopnosti (např. magii), které najdete u jejich popisů.
  1. Válečník
  2. Šejdíř/Lovec
  3. Mágové
  4. Léčitelé
  5. Používání schopností
Do hry jsme zavedli několik cechů, které spolu můžou (některé dokonce budou muset) soupeřit nebo se sdružovat. Neutrální postoj je pochopitelně také možný. Počítá se s tím, že v cechu bude jen část hráčů, zbytek budou nezávislí a bude je možno rekrutovat během hry, budou-li o to stát. Čistě hráčské cechy je také možné vytvořit, přičemž se můžete angažovat jak v hráčských, tak v oficiálních organizacích. Jednotlivé cechy a spolky jsou popsány v následujících záložkách.
  1. Městská stráž
  2. Scoia'tael
  3. Řád planoucí růže
  4. Coram Agh Tera
  5. Kult uctívačů Melitelé
  6. Kandidátova kompanie
  7. Alchymisté
  8. Markytánky
  9. Nezávislí hráči


Lidé

Kdo to je?
Jedna z nejmladších ras světa (ostatně jako skoro vždycky), která momentálně ve světě převládá a k nelidem se chová docela rasisticky. Platí o ní prakticky totéž co o středověkých lidech reálného světa... Tedy krom toho, že magie je realita a před čarodějnicí je leckdy radno spíš utéct než ji upálit. Jsou stejně rozmanití jako my a jsou nám všeobecně podobní - a to i v různosti národností. Většina z vás, pokud nebudete odjinud, bude z Temerie, ale jsou tu i další lidská království (Nilfgaard, Cintra, Redanie, Kaedwen,...). A také jsou lidé pochopitelně nejjednodušší na zahrání.

Charakteristika člověka
Prostě lidi. Kostým záleží pochopitelně na tom, v jakém postavení je vaše postava.
Jejich mentalita říká, že chtějí moc, rodinu, peníze,... Však se sami dobře znáte.
Za cíl si dávají leccos. Světovládu, pomstu,... Většinou spíš osobní věci. Na vyšší dobro myslí jen někteří jedinci (a taky dost často fanatici, kterých je i mezi lidmi dost a dost).

Čím může být člověk

  1. Válečník (nejčetnější povolání, jednoručka+štít/obouručka, výjimečně mívají i luk a šípy)
  2. Mág běžný/krve (většinou nosí jednoduchou dřevěnou hůl, dýku nebo tesák a šat, nečastěji róbu)
    - elitářští intrikáni, kteří se dožívají více let než průměrný člověk, jsou neplodní díky mutaci, která jim umožňuje po výcviku čarovat
    - pro další informace přejděte na Zaklínač Wiki
  3. Klerik/kněz Řádu, léčitel/kněžka Melitelé (většinou nosí jednoduchou dřevěnou hůl a šat, nečastěji róbu, ozbrojenci Řádu mohou být i ozbrojení a ve zbroji)
  4. Lovec/Šejdíř (luk a šípy, tesáky, zkrátka zákeřnější zbraně a zbraně na dálku)

Elfové (Starší lid)

Kdo to je?
Jedna z nejstarších ras světa (ostatně jako skoro vždycky), která je ve světe nejméně početná (její civilizace, byť šlo o velice vyspělou kulturu, je v ruinách) a je lidmi docela utlačovaná. I přesto se však cítí lidem nadřazená - přestože na tento svět přišli stejným způsobem jako lidé... Při Konjunkci sfér, jen o několik století dříve. Někteří se dokonce dali na odboj - tzv. Veverky neboli Scoia'tael. Pro více informací o této rase a její historii si projděte alespoň Zaklínač Wiki - Elfové.

Charakteristika elfa
Elf je povětšinou vysoké pohublé stvoření, které dbá na přírodu a estetično a dožívá se mnoha let. Snadno ho poznáte podle špičatých uší.
Jejich mentalita říká, že jsou nadřazení, rozumnější, zkušenější, přestože žijí v ghetu ve špíně a nuzotě (až na výjimky, jako jsou například mágové).
Za cíl si dávají osvobodit se od útlaku lidí, chránit svět a mít moc. Některým jedincům však prostě stačí žít v souladu nebo se držet své víry.

Čím může být elf
  1. Válečník (nejčetnější povolání, jednoručka+štít/obouručka, výjimečně mívají i luk a šípy)
  2. Mág běžný (většinou nosí jednoduchou dřevěnou hůl, dýku nebo tesák a šat, nečastěji róbu)
    - elitářští intrikáni, jsou neplodní díky mutaci, která jim umožňuje po výcviku čarovat
    - pro další informace přejděte na Zaklínač Wiki
  3. Lovec/Šejdíř (luk a šípy, tesáky, zkrátka zákeřnější zbraně a zbraně na dálku)

Trpaslíci

Kdo to je?
Objevili se po elfech anebo jsou původními obyvateli světa, to nikdo neví jistě. Každopádně mají na rozdíl od elfů stále své město (Mahakam), kde žijí (údajně) spolu s gnómy. S lidmi se většinou snaží vycházet, především obchodně. Nicméně za války s Nilfgaardem se účastnili v podobě žoldáckých skupin na straně severních království a jiní zas za Scoia'tael na straně druhé, protože i mezi trpaslíky se najdou odpůrci lidské nadvlády. Trpaslíci jsou pověstní svými metalurgickými schopnostmi, svou houževnatostí, oblibou piva a hrubý jazykem. Pro více informací o této rase a její historii si projděte alespoň Zaklínač Wiki - Trpaslíci.

Charakteristika trpaslíka
Trpaslíka poznáte podle obliby hazardu, alkoholu a hospod. Kromě toho většinou bývají humorní, přestože žijí v ghetech, pokud nejsou z Mahakamu.
Jejich mentalita působí přímočaře a bodře. Kromě toho to dost často bývají odvážní bojovníci a pěkní paličáci.
Za cíl si dávají udržet svůj odkaz a pokud možno dobýt Mahakamu co největší slávu (a pokud v něm nežijí, mnohdy se do něj snaží vrátit). Členové Scoia'tael se pochopitelně snaží o svrhnutí lidstva.

Čím může být trpaslík
  1. Válečník (nejčetnější povolání, jednoručka+štít/obouručka, výjimečně mívají i luk a šípy)
  2. Šejdíř (kuše, tesáky, zkrátka zákeřnější zbraně a zbraně na dálku)

Hobiti

Kdo to je?
Moc toho o nich známo není, ale můžete je přirovnat k hobitům z Pána prstenů - obchodníci nebo sedláci, kteří se o svět až tak nestarají. Někteří z nich se však přidávají k žoldnéřským kompaniím trpaslíků, ať už jako bojovníci nebo jako nebojový doprovod. Jejich hlavní výhodou jsou hbitost a houževnatost, na druhou stranu to nejsou žádní velcí siláci.

Charakteristika hobita
Obvyklý hobit je pohodlný tvor, který si rád žije svým životem na své usedlosti. Anebo se svými penězi a svým obchodem. Do ničeho se nemíchá. A pak se občas najde dobrodruh, který se podobně jako Bilbo Pytlík nažene do nebezpečí po hlavě. Každopádně hobita poznáte podle domáčtějšího oblečení, špičatých uší a menšího vzrůstu.
Jejich mentalita působí přátelsky, někdy až trochu líně. S lidmi se až tak nebaví, ale ze všech ras s nimi mají asi nejméně problémů.
Za cíl si dávají žít a nechat žít. A výjimečně bojovat za svůj domov, když není zbytí.

Čím může být půlčík
  1. Válečník (jednoručka+štít, výjimečně mívají i luk a šípy)
  2. Šejdíř (nejčetnější povolání po sedlákovi a obchodníkovi, kuše, luk a šípy tesáky, zkrátka zákeřnější zbraně a zbraně na dálku)


Válečník

Obvykle vládnou jednoručními, jedenapůlručními nebo obouručními zbraněmi, které používají k práci v hlídkách, jako žoldáci, při plnění role ochránce apod. Někteří z nich používají i jiné zbraně. Jsou asi nejjednodušším povoláním na RP.
Schopnost
Význam
Vylepšení
Provedení
Odzbrojení
vyrazí nepříteli zbraň
lze použít 2x odzbrojení
hlásit a náznak prudkého úderu
Úhyb
1x se vyhne úderu
lze použít 2x úhyb
hlásit a uskočit
Zastrašení
zahnání o 10 m
lze použít 2x zastrašení
hrozivě zařvat a zahlásit
Zuřivost
na 5s nezranitelný
lze použít 2x zuřivost
zařvat "Krév!"


Šejdíř/Lovec

Lovci zachází především se střelnými zbraněmi, s vrhacími dýkami, obyčejnými dýkami, krátkými meči, tesáky a podobně.
- Šejdíři se dokážou plížit za svou kořistí, vyznají se v jedech a dávají přednost dýkám, kuším, tesákům a jedům.
- Lovci jsou především houževnatí, vyznají se v přírodě a v protijedech. Každý lovec umí stopovat, především zvěř, na kterou má luk a šípy, někdy i jednoruční zbraň. Výjimečně má dvě kratší zbraně.
Schopnost
Význam
Vylepšení
Provedení
Odzbrojení
vyrazí nepříteli zbraň
lze použít 2x odzbrojení
hlásit a náznak prudkého úderu
Úhyb
1x se vyhne úderu
lze použít 2x úhyb
hlásit a uskočit
Znalost bylin
(proti)jed dle receptu
znalost více bylin
přečíst si název kytky
Plížení/Stopování
na 1 min. neviditelný
na 2 min. neviditelný
ruka na hlavě, být přikrčený


Mágové

Většinou se oblékají do rób, rouch, suknic nebo jiného elegatního oblečení. K tomu používají hole s tesáky/dýkami. Ti bojovnější pak hole odkládají a berou místo nich do ruky jednoruční zbraně. Výjimečně existují i mágové, kteří mají obouruční zbraně. Ti ovšem své zbraně odkládají, chtějí-li začít čarovat.

Mágové (běžní)

Tito mágové mají striktní pravidla, podle nichž na použití magie musí spalovat vlastní energii. V podstatě se normálně unavují. Upřednostňují magii ledu a ohně.
Při kouzlení mág musí zagestikulovat/zamávat holí a prohlásit magickou formuli, jejíž délka se odvíjí podle síly zaklínadla. Přitom musí stát na místě, vidět na svůj cíl a máchnout k němu rukou/holí nebo ho trefit papírovou koulí, aby na něj kouzlo platilo. Nutností k čarování je také mít svitek s kouzelnou formulí. Seznam kouzelných formulí je zde.
Schopnost
Význam
Vylepšení
Provedení
Zmrazení
zmrazí nepřítele na 5 s
zmrazí nepřítele na 10 s
gestikulovat a ukázat
Odhození
odhodí nepřítele o 10 m
odhodí nepřítele o 20 m
gestikulovat a ukázat
Útok ohněm
popálení na trefené místo
hoření na trefeném místě
gesta a házení koulí
Ledový štít
na 15 s nezranitelnost
není známo, že by byla
zagestikulovat

Mágové krve

Tito mágové jsou považováni za mýtus. Jejich magie je pro ně i vírou, dali by se nazvat heretiky. V co přesně ale věří, to legenda nepraví. Ví se však, že aby to uctili a posílili se, páchají krvavé obřady.
Při kouzlení mág musí zagestikulovat/zamávat holí a prohlásit magickou formuli, jejíž délka se odvíjí podle síly zaklínadla. Přitom musí stát na místě, vidět na svůj cíl a máchnout k němu rukou/holí nebo ho trefit papírovou koulí, aby na něj kouzlo platilo. Nutností k čarování je také mít svitek s kouzelnou formulí. Seznam kouzelných formulí je zde.
Schopnost
Význam
Vylepšení
Provedení
Krvavý pakt
léčba rány říznutím sebe
léčba rány říznutím jiného
gestikulovat a ukázat
Agónie
mučí nepřítele na 15 s
mučí na 1 minutu
gesta a ukazovat
Temný útok
paralýza na 3 min
otevře krvavou ránu
gesta a házení koulí
Temný štít
na 15 s nezranitelnost
není známo, že by byla
zagestikulovat
Rituál
není obecně známo
není známo, že by byla
není známo


Léčitelé

Léčitelů jsou opět dva druhy, které se ovšem liší jen náhledy na víru.
- Klerici Řádu jsou povětšinou bojovnější, jedním z jejich úkolů je dokonce likvidace monster. Schopnosti jsou pro ně spíš berlička, spoléhají především na zbraně. Oproti tomu kněží Řádu jsou pravými šiřiteli víry ve Věčný oheň, kazateli a ochránci svatyní, kteří poskytují tu pravou kouzelnou sílu božstva.
- A nakonec jsou tu léčitelé a kněžky Melitelé, kteří používají především léčebných schopností, útočné schopnosti zpravidla nemívají (až na mocné výjimky).
"Magie" skrze modlitby funguje na stejném principu jako u běžné magie - schopnost musíte ovládnout a dále se řídit podle pravidel uvedených pro Mágy živlů zde.
PŘEDEM UPOZORŇUJEME, ŽE TYTO ROLE MAJÍ VYŠŠÍ NÁROKY NA RP!
Schopnost
Význam
Vylepšení
Provedení
Léčení
léčba něčí rány
léčba vlastní rány
modlitbou/rituálem po 15 s->30 s
Požehnání
1x odolnost vůči 1 schopnosti
2x odolnost vůči 1 schopnosti
modlitbou/rituálem po 20 s->40 s
Vyšší moc
nelze používat schopnosti po 1 min
zranění do trefeného místa
modlitbou po 40 s a hodem koulí
Svatý štít
na 20 s nezranitelnost
není známo, že by byla
modlitbou po 30 s, se štítem se nejde hýbat


Používání schopností

  1. U válečníků a lovců
    • každou získanou schopnost lze použít znovu po zranění
    • každou získanou schopnost lze použít znovu po jídle/pití
    • každou získanou schopnost lze použít znovu po návratu na "základnu"
  2. U živlových mágů a u léčitelů
    • na základě piškotového systému a kouzelných formulí/naučených modliteb
    • mimo boj lze libovolně, ale počítat s tím, že až do jídla člověk slábne
    • více zde
  3. U Mágů krve
    • na základě systému zraňování sebe nebo druhého
    • více zde



Městská stráž (1/10)


Scoia'tael (1/10)


Řád planoucí růže (0/5)


Coram Agh Tera (0/3)


Kult uctívačů Melitelé (0/∞)


Kandidátova kompanie (0/5)


Alchymisté (0/3)


Markytánky (0/5)


Nezávislí hráči (0/∞)


Žádné komentáře:

Okomentovat